Nagų ligos

Šiandien norėčiau pakalbėti apie nagų ligas. ????
Tai labai aktuali tema, apie kurią mažai kalbama iš meistrų, iš mokytojų pusės, bet labai dažnai savo teorijas išvedinėja klientės ar kitos meistrės nagų forumuose.

????Visų pirma- baikite vaidinti daktares. Jeigu vėžį nustatinėja onkologas, širdį gydo kardiologas, tai kodėl grybelius forumuose nustatinėja manikiūristės? Visada, jeigu tik turite įtarimų, kad jūsų klientė gali turėti grybelį, obicholizę ar bet ką, dėl ko jums kyla įtarimas- na negąsdinkite žmonių ir juos tiesiog nusiųskite pas gydytoją!

Viena kolegė bandė klientei nustatyti melanomą. MELANOMĄ! Ar jūs bent įsivaizduojate, kaip galite išgąsdinti klientę? Ji iš jūsų dar ir moralinę žalą gali prisiteisti už tokias ekspertizes! Dar kartą pasikartosiu- ligų manikiūristės NENUSTATINĖJA ir negydo! Tam mes turime per mažai kompetencijos. Ligas nustato daktarai atlikę tyrimus, o ne tik pažiūrėja į nagus ar juolab- foto! ❌

Bet ką mes privalome- tai žinoti apie populiariausias ir dažniausias ligas, kurias galime įtarti ir žinoti- ar jau skambinti pavojaus varpais ar padarėme kažkur klaidą ar tiesiog užteks gerai dehidratuoti nagą ir toliau galėsime atlikti lakavimą/korekciją.

⭕️Onicholizė (onycholysis)

Natūralios nago plokštelės atitrūkimas nuo nago guolio. Spontaninis neskausmingas nago atitrūkimas. Cheminis nago pažeidimas-dėl vaistų poveikio, chemoterapijos, grybelinei, virusinei, bakterinei infekcijai, sisteminėms ligoms, cukriniam diabetui, geležies deficitinei anemijai, psoriazei, sklerodermijai, skydliaukės ligoms, Reiterio sindromui, psoriazei,
dermatitui, įgimtiems nagų defektams, onkologiniams sutrikimams. Cheminę onicholizę gali sukelti dažnas kontaktas su vendeniu arba cheminėmis priemonėmis. Iš populiariausių ir dažniausiai tarp klienčių pasitaikančio sukelėjo yra- eveline 8in1 nagų stipriklis (apie jį aš nesiplėsiu, ne kartą rašiau, o ir informacijos google labai daug ta tema galite rasti).
Onicholizė gali būti ir mechaninė, ne tik cheminė. Jeigu per giliai bandysite išvalyti panages; meistras įrankiais ar net freza gali pažeisti jūsų nagus.

⭕️Onychoschizia. Trapūs, skilinėjantys nagai. Laisvasis distalinis nago plokštelės kraštas įtrūksta ar atsiskiria.
Būdinga esant geležies stokos anemijai, mitybos trūkumui (trūkstant kalcio, vitaminų), susilpnėjusiai skydliaukės veiklai, paveldimumui, ilgalaikiam plovimo ir valymo priemonių naudojimui ir kt.
Tai tikrai neužkrėčiama ar pavojinga liga, bet klientų nagai dažnai sluoksniuojasi, todėl turite žinoti, kad tai ne tik dėl gelinio lakavimo ar nagų priauginimo. Tiesiog organizmui trūksta vitaminų. Kokių vitaminų- pasidaryti tyrimus pas gydytoją, o ne gerti savavališkai ar ką rekomendavo draugės “nes taip ir joms buvo”.

⭕️Grybelis (Onychomycosis)- užkrečiama lėtinė liga, kurią sukelia dermotofitai, mielės arba pelėsiai ir dėl kurios nago plokštelė tampa nebeskaidri, praranda blizgesį, pasidaro trapi. Vėliau nagas pagelsta, sustorėja, tampa nelygus, gruoblėtas. Iš pradžių gali būti pažeidžiamas tik vieno piršto nagas, vėliau apimami ir vis kiti nagai.
Ją dažniausiai žmonės „pasigauna“ viešosiose pirtyse, baseinuose, dušuose, ten, kur būna drėgna. Be to, lengvai galima užsikrėsti naudojantis bendra avalyne. Būna atvejų, kada pacientas tiksliai nesužino, kur užsikrėtė, nes užkrato geografija labai plati, o inkubacinis ligos laikotarpis labai įvairus, todėl dažnai nenustatomas. Grybelis labai gyvybingas, esant palankioms sąlygoms, namuose, pvz., kilimuose gali išgyventi ne vienerius metus.
Jei įtariate, kad užsikrėtėte nagų grybeliu, rekomenduojama pirmiausiai apsilankyti pas gydytoją dermatologą. Tam reikalingi labaratoriniai tyrimai.
Kokie grybelio simtomai?
*
* Suplonėjusi nago plokštelė
* Nago volelio paburkimas
* Baltos ar gelsvos linijos ant nagų
* Sustorėjusi nago plokštelė
* Atšokusi nago plokštelė
* Nago volelio paraudimas
* Gelsvi, pilkšvi nagai
* Pūliai po nago voleliu
* Nelygūs, deformuoti nagai
* Ištrupėjusi nago plokštelė

Įtarus klientei grybelį- gelinio lakavimo/korekcijos atlikti nebegalima. Įrankius patariama ne sterilizuoti, bet išmesti (antgalius, dildes ir pan.).

⭕️❗️Pseudomona. Tai pati dažniausia tema forumuose. Tik mažai kas pasako, kad tai pseudonomos bakterija, o visoms tai “pelėsis”. ????
Tai žalių nagų sindromas. Dažniausiai pseaudomona atsiranda tarp natūralaus nago ir dirbtinės medžiagos. Kai paliekame atšokimą, nepašaliname senos medžiagos iki galo ir užliejame nauja medžiaga (nesvarbu ar geliu ar gel.lako baze). Taip, visur sakoma, kad senos medžiagos ~20% galima palikti. Ir tai tiesa, bet jeigu yra atšokimų- juos privalome pašalinti, kad medžiagą dėtume ant švaraus nago. Dažnai tai gali nutikti ir todėl, kad tinkamai neišsausinome nago. Pseudomona mėgsta tamsą ir drėgmę. Drėgnose vietose dirbtinė medžiaga neišdžiųsta, taigi ten puiki terpė (nuo nešiojimo atsiradusi nauja “kišenė”) bakterijai veistis.
Natūralūs nagai, kurie turi onicholizę- taip pat puiki terpė pseudomonai veistis, nes irgi yra kišenėlių, kur kaupiasi drėgmė.
Labai svarbu radus pseudomona- dirbtine medžiagą pašalinti ir dehidratuoti labai kruopščiai nagą. Nešalinkite freza ar dilde žalio ploto nage, nes tik pridarysite dar daugiau žalos! Žalios spalvos pigmentas įsigėręs po nagu, jo pašalinti mes nesugebėsime. Žalia spalva su laiku nuaugs. Ar galime daryti gelinį lakavimą/korekciją tokiems nagams? Taip, galime. Tik kiekvieną kartą stebėkite, ką rasite po nagais.

Ligų foto pridėsiu į komentarus, nes tai nebus estetiškos foto. ????????

Pastebėjimas iš mano darbo, kad nuėmimus gelinį lakavimą/priaugintus nagus, dažnai randame pageltonavimus. Visada kruopščiai apžiūriu ir negąsdinu klientų, bet dažnai užtenka nuvalyti ir visi grybeliai ar kiti baubai dingsta. Nes tai tebūna vištienos prieskoniai, mandarinai, cigaretės ar pudros likučiai! ????
Balti atšokimai, kurie panašūs į onicholizę- pasiteiraukite, ar klientę neserga žvyneline. Dažnai ji gali būti ir naguose, ne tik galvos odeje ar kitose vietose.
Nepamirškite, kad turime gerai dehidratuoti nagą prieš procedūrą, kad nerastumėme to, ką dauguma vadina pelėsiu.
Ir žinoma- higiena.
Labai rekomenduoju prieš procedūrą ir po manikiūro, prieš lakavimą nusiųsti klientę nusiplauti rankas. Be vienkartinių pirštinių nedirbkite, po kiekvieno kliento puikiai dezinfekuokite stalą, lempą, net kėdę, ant kuriuos sėdėjo klientas. Išvėdinkite patalpas ir žinoma- įrankių sterilizacija!
Ir nepamirškite, kad higiena svarbi ne dėl parašo iš įstaigos, bet ir dėl jūsų bei klientų sveikatos.❤️
Dar kartą pasikartosiu- ligas nustatinėja tik gydytojai!

Tikiuosi, kad postas buvo naudingas! Jeigu taip- lauksiu like, share ir komentarų ❤️.

Saugokite savo ir kitų sveikatą! ????❤️

Mums bus malonu sulaukti Jūsų komentarų

Atsakyti

GretaRum
Logo
Registruoti naują paskyrą
Atstatyti slaptažodį