Kodėl sutraukė laką?

Dabar ši problema mažesnė, negu anksčiau, bet vis tiek pasitaiko. Kodėl taip įvyko, gali būti labai daug priežasčių. Pabandysiu jas išvardinti ir ką daryti, kad išvengti lako bangelių. ????
1. Klientė blogai laikė ranką. Visada rekomenduoju dėti su baze, antru lako sluoksniu ir topu nykščius atskirai. Kad nenubegtų ir kad viskas išdžiūtų, nes dedant nykštį kartu, jo kampas žiūri žemyn ir ne visi lempos spinduliai pasiekia šoninę pusę. Klientės manikiūre dažnai atsipalaiduoja, o ir jos neprivalo žinoti pasekmių, tai ne jų darbas, pasekmes ir kaip laikyti ranką mes turime pasakyti klientei. Pirštai tiesiai, įdėti giliai į lempą, nykščiai atskirai.
2. Per trumpai palaikėte nagus lempoje. Kuo lakas daugiau pigmentuotas- tuo jis ilgiau džiūsta ir kuo lakas skaidresnis- tuo jis greičiau polimerizuojasi lempoje. Jeigu per greitai ištrauksite ranką iš lempos- lakas tikrai susigarbanos. Ant lakų etikečių gamintojas nurodo, kiek ir kokioje lempoje džiovinti laką.
3. Per storas lako sluoksnis. Nepersistenkite! Visada mokinėms sakau, kad lakas lakuojasi vienu sluoksniu- puiku, bet vis tiek geriau lakuokite 2 sluoksniais. Pirmąjį sluoksnį tepkite kaip trafaretinį, antrąjį tempkite gražiai. Nepamirškite lako “prabėgimo”, kad nebūtų dryžių, lakas gražiai sugultų ir neprikrautumėte per daug medžiagos, dėl ko ji gali nespėti išdžiūti.
4. Lempa. Anksčiau turėjome tik UV lempas. Vat čia ir buvo Dievo koronė. ???? dabar turime Led arba ccfl lempas, kurios puikiai džiovina. Aš asmeniškai esu už ccfl lempą 48w. Per galingos lempos užstingdo viršutinį sluoksnį, o viduje nespėja išdžiūti medžiaga (nebūtinai lakas). Vidus lieka minkštas, nesilaikys, lakas susibanguos. Jeigu degina bazė, mano lempa galima sumažinti iki 24w, bet pradėjus lakuoti spalva- nepamirškite įjungti viso lempos galingumo atgal, nes per mažas galingumas irgi nespės išdžiovinti spalvos ir ją sutrauks.
5. Ir vėl lempa. Lempa negali būti juodu (ar tamsiu) dugnu. Ji turi būti balta/veidrodinė/šviesi, kad atspindėtų ir nukreiptų šviesą į visus kampus ir pasiektų visas nagų puses.
6. Pasenęs lakas. Lako galiojimas dažnai rašomas ne tik dėl higienos, bet ir dėl jūsų pačių. ???? pasitikrinkite ar lakai nepasibaigusio galiojimo. Kaip atrodo pasenęs lakas? Jis klampus, tąsus, gali būti pigmentacija atsiskyrusi, viršuje lyg vandenėlis susidaręs. Tepasi labai nelygiai, ruožais, pats savaime nesilygina, o stovi, kaip išartas bulvių laukas. Kažkada grupėje mačiau pardavinėjo “gelinio lako skiediklį”. Net susidomėjau, kas čia ir ko dar prigalvos žmonės. ???? nepirkite. Geriau jau nesigadinkite sau nervų, nusipirkite naują spalvą, kuri dengsis lygiai, gražiai ir nereikės gaišti savo laiko žaidžiant su blogu laku. Aš turiu beveik 400 vnt spalvų, todėl rekomendacija iš manęs- pirkite mažus lakų buteliukus. Geriau turėti daugiau spalvų ir mažesniais kiekiais, bet bent išnaudoti spėsite iki galiojimo pabaigos.

Tikiuosi, kad postas bus naudingas ir išvengsite lako banguotos jūros. :))
Bet jeigu jau susigarbanojo, priklausomai nuo situacijos, patarimai, ką daryti:
1. Jeigu nedaug susigarbanojo. Su cleanseriu nuvalyti tą neišdžiūvusį laką, pereiti su bafu, susilyginti laką ir plonai ant viršaus užlakuoti spalvą iš naujo.
2. Jeigu vidutiniškai. Kartais leidžiu lakui išdžiūti iki galo. Perbraukiu ta pačia celiulioze ir cleanser’iu, jeigu tik vaizdas neestetiškas, bet lakas nesivalo, pereinu su bafu, tepu top’ą, ant viršaus dar viena nestorą lako sluoksnį ir vėl topą. Stenkitės nago neištorinti ir užtrauksite ilgiau, kai reikės pašalinti laką korekcijos metu.
3. Jeigu daug susibangavo. Šaliname visą lako sluoksnį ir lakuojame iš naujo.

Gražių nagų ir kuo mažiau klaidų darbe, nes jos “kabina” mums nervus ir gaišta mūsų bei klientės laiką. Bet padarius klaidą- niekada neišsigąsti, o ją ištaisyti. Jokiais būdais neisleisti klientės su jūros nagais. ????????
Jeigu postas buvo naudingas- lauksiu komentarų, laikų ar share. ❤️

Mums bus malonu sulaukti Jūsų komentarų

Atsakyti

GretaRum
Logo
Registruoti naują paskyrą
Atstatyti slaptažodį