Nagų lakai vaikams

Labas rytas!
Šįkart tema aktualesnė mamoms – vaikiški nagų lakai.????????
Bet informacijos poste daug ir apie įprastus nagų lakus, stipriklius ir kenksmingiausias medžiagas lakuose.

Jau seniai žadėjau klientėms-mamoms šį postą, bet vis norėdavau gauti kuo daugiau informacijos, vis ištrindavau arba papildydavau tekstą.
Užtrukau ~mėnesį, bet išanalizavau laaabai daug firmų, daug lakų. Vienas iš pagrindinių reikalavimų, kad vaikiški lakai neturėtų toksinų.
Čia pateiksiu SAVO rekomendacijas ir parašysiu kodėl. Jūs neprivalote manimi tikėti. Aš pati turiu 3 metų dukrą, kuri labai mėgsta lakuoti nagus flomasteriais, todėl ir man ši tema aktuali. Taigi, čia nebus apžvalga iš meistro pusės, tai apžvalga ir iš mamos pusės. ????

Teksto bus daug, bet čia rasite ir informaciją, kaip kirpti ir prižiūrėti nagus, ne tik apie lakus.

????Dėl vaikų nagų kirpimo – žirklutės turi būti mažos ir labai aštrios, užapvalintais galais. Kodėl? Nes su neaštriomis žirklėmis vaikus galite sužeisti (taip, su aštriu įrankiu viską atliksite greičiau ir saugiau!), galite sugadinti nagą, kai neaštriomis žirklėmis pradės lankstytis nagas, nukirpus vaikui gali draskyti, nes nagas turės išstorėjimą ties laisvo krašto galu.
????Niekada nekirpktie nagų prie pat gyvnagio. Palikite šiek tiek laisvo krašto. Dažnai vaikai sako, kad skauda nukirpus nagus? Būtent todėl ir sako, kad nesmagus jausmas. Gyvnagis (apatinis) po ilgu laisvuoju kraštu turi mažesnį smūgių sugėrimą. Nukirpus per arti – nagas pasidaro jautrus, vaikui nemalonu.
????Dažniausia problema – įaugę vaikų nagai.
Nagą galima vadinti įaugusiu, kai šoninė nago dalis augdama pažeidžia odą ir sukelia uždegiminę reakciją bei antrinę infekciją. Dažniausiai pažeidžiamas didysis kojos pirštas ir tai pasireiškia skausmu, patinimu, šlapiavimu ir audinių išvešėjimu, kas vadinama granuliacijomis.
Rizikos faktoriai, kurie daugiausia prisideda prie nagų įaugimo, yra netinkama avalynė, netinkamas nagų kirpimas, kai nukerpama per daug nago ir užapvalinami kampai, nagų deformacijos ir traumos. Nors dažniausiai įauga kojų nagai, tačiau būna įaugusių ir rankų nagų, prie to stipriai prisideda nagų kramtymas

❌THE TOXIC TRIO❌

3 pačios kenksmingiausios medžiagos, kurių reikėtų ieškoti ir JOKIAIS BŪDAIS NEPIRKTI ne tik vaikiškuose lakuose, bet ir lakuose, kurie skirti suaugusiems (stiprikliai, hibridiniai lakai, paprasti nagų lakai):

1. (DBP) Dibutyl phthalate (Dibutilftalatas)
Naudojamas kaip dažų tirpiklis ir kaip plastifikatorius, neleidžiantis lakui tapti trapiu. Jis taip pat naudojamas PVC, kad jis taptų lankstus. ES klasifikuoja DBP kaip įtariamą endokrininę sistemą ardančią medžiagą. „Health Canada“ tai sieja su mažų vaikų kepenų ir inkstų nepakankamumu, kai produktai (arba lakuoti nagai!), kurių sudėtyje yra ftalatų, kramtomi ar čiulpiami ilgą laiką. Vartotojų produktų saugos komisija (CPSC) uždraudė su DBP gaminti žaislus vaikams ir daiktus, kurie pateks į vaikų burną. Tačiau jo naudojimas kosmetikoje / nagų lakavime nėra ribojamas.

2. Toluene (Toluenas)
Tai toksiška cheminė medžiaga naudojama nagų lakams, kad sklandžiai teptųsi ir išdžiūtų. Pakartotinis ir ilgalaikis tolueno poveikis nėščioms moterims gali sukelti vaisiaus apsigimimą, toksinį poveikį organizmui, kvėpavimo takų problemas, dermatitą. Tyrimai su gyvūnais parodė, kad jis susijęs su kelių rūšių kraujo vėžio atsiradimu.

3. Formaldehyde (Formaldehidas)

Naudojamas kaip nagus kietinanti priemonė nagų lakavime ir stipriklyje. Formaldehidas yra žinomas kancerogenas, kurį Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra sieja su nosies ir plaučių vėžiu. PRIMENU – Eveline 8in1 stipriklyje yra ši kenksminga priemonė! Jokiais būdais nepirkite jo ir nenaudokite!!!! Mano puslapyje galite rasti postą apie nagų stipriklius, plačiau rasite ir apie šį siaubingą, bet visų liaupsinamą stipriklį! ❌

1. Kid Licks
Vaikai dažnai mėgsta kišti pirštus į burną (priklausomai nuo vaikų amžiaus, bet postas labiau apie mažylius), todėl svarbu, kad kartu su laku “nesuvalgytų” neaiškių medžiagų.
“Kid Licks“ nagų lakai yra pagaminti iš 100% valgomų, maistinių ingredientų. Poliravimo priemonės taip pat yra biologiškai skaidomos, netoksiškos, ilgai išliekančios, pagamintos JAV. Lakas pašalinamos vandeniu ir muilu.
„Kid Licks“ prekės ženklą įkūrė šeima su keturiais mažais vaikais, kurie norėjo saugesnio nagų lakų varianto. Pamačiusi visus dalykus, kuriuos vaikai reguliariai deda į burną, ši šeima nusprendė patys pasidaryti saugesnio nagų lako prekės ženklą.

2. Suncout Girl
“SuncoatGirl“ linija yra specialiai skirta vaikams ir pagaminta be jokių chemikalų, pagaminta Kanadoje ir netgi sertifikuota toksikologų. Jų formulės yra pagamintos vandens pagrindu, tačiau jų kokybė yra tokia pati kaip tradicinių nagų lakų. Šis puikus prekės ženklas taip pat yra 2011 m. „Green Parent“ gamtos grožio apdovanojimų laimėtojas.
Nagų lakų galite rasti amazon, iherb internetinėse parduotuvėse.

3. MIA Kids Penguin
Lakų saugi formulė, nusiplauna vandeniu ir muilu. Sudėtis irgi “švari”.
Vaikiško nagų lako „MIA Kids“ savybės:
• Dermatologiškai patikrinta.
• Pagaminta: Prancūzijoje, „MIA Cosmetics-Paris“.
• Sudėtyje nėra jokių kenksmingiausių ingredientų (formaldehido, tolueno, DBP, formaldehido dervos, kamparo, parabenų, ksilenų, TPHP ir etilo tosilamido).
• Gaminant nebuvo atliekami bandymai su gyvūnais.
Įsigyti galite Cascada parduotuvėje.

4. SNAILS
Vandens pagrindu nagų lakas. Atitinka visus ES keliamus saugumo reikalavimus. Šio lako pagrindinės sudedamosios dalys yra akrilinis polimeras, netoksiški dažikliai ir vanduo. Snails sudėtyje nėra net 12 kenksmingų toksinų (reikalavimas yra nenaudoti 3). Lakuose nerasite: formaldehido, DBP (dibutilo ftalato), parabenų, tolueno, formaldehido dervos, kamparo, MIT (Methylisothiazolinone), aromatų ir amilo cinnamalo. Snails lakai hipoalergiški, bešvinė pakuotė.
Šie lakai “Chanel” dukterinės įmonės.
Įsigyti galite Lietuvoje, kaina akcijos metu ~3€.
Juos rasite ir assorti parduotuvėje.

5. https://mobile.pigu.lt/…/nulupamu-nagu-laku-rinkinys…
Atsitiktinis nagų lakas iš google platybių. Kaip ir viskas gerai – netoksiškas, vandens pagrindu. Bet šis netinkamas, nes nulupamas. Visi nulupami lakai kenkia nago plokštelėi, todėl jie yra netinkami. Nago plokštelė, nors ir nežymiai, bet pažeidžiama.

6. Nail matic

https://www.senukai.lt/…/nailmatic-kids-cosmos…/ar5a…

Senukuose yra Nail Matic nagų lakai vaikams. Sudėtyje nėra 3 kenksmingiausių komponentų, vandens pagrindu. Netoksiškas.
Gerai tepasi, lengvai “valdomi” lakuojant, nuplaunami vandeniu su muilu.
Jie turi ir kitos organinės kosmetikos vaikams.

Apibendrinant – labai svarbu žiūrėti sudėtį, rinktis netoksiškus, vandeniu ir muilu nuplaunamus lakus. Aš savo dukrai renkuosi “Snails” ir “Nail matic” lakus. ????????
????Nagai turėtų būti kerpami tiesiai neužapvalinant nago kampų ir per daug nenukerpant nago.
???? Jeigu pastebėjote, kad aplink nagą stipriai paraudo, skauda ar pradėjo šlapiuoti, pūliuoti ir situacija blogėja, tuomet nieko nelaukite ir kreipkitės į gydytoją, kuris paaiškins, kaip elgtis esant vienai ar kitai situacijai, o esant reikalui nusiųs chirurgui.
Jaunesniems, negu 3 metų vaikams – užteks ir flomasteriais nulakuotų nagų arba paaiškinimo, kad nagų lakavimui dar nelaikas! :))
Ir mano patarimas – jokių raudonos spalvos lakų. Tai yra seksualumo ir moteriškumo spalva, mažoms mergytėms tai netinkama spalva. ❤️

Taip pat – visoms moterims skirtas postas apie nagų stipriklius:

https://www.facebook.com/gretarum/photos/a.1567842696799928/2309660072618183/?type=3

O čia postas, kodėl nepilnametėms negalima nagų lakuoti geliniu laku arba priauginėti:

https://www.facebook.com/gretarum/photos/a.1567842696799928/2294722210778636/?type=3

Mums bus malonu sulaukti Jūsų komentarų

Atsakyti

GretaRum
Logo
Registruoti naują paskyrą
Atstatyti slaptažodį